Jak zašít díru v rozkroku u riflí

Dost často se stává, že se rifle proděraví v rozkroku. Ačkoliv taková díra není vidět, nositelné úplně nejsou, protože nejen že dírou táhne, ale zároveň se nošením může díra zvětšit a může být vidět víc, než chceme. Proto jsem pro vás sepsala tento jednoduchý návod, jak díru v rozkroku zašít, aby bylo možné rifle dál nosit.

 • Nejprve si vystřihneme z vyřazených riflí „záplatu“, dostatečně velkou, aby zakryla celou díru. Nemusí být stejní barvy jako proděravělé rifle ale samozřejmě čím podobnější, tím lepsí.
 • Záplatu vložíme dovnitř riflí, opravdu pečlivě, aby byla celá díra zakrytá, a pečlivě přišpendlíme. Je lepší si místo podložit, např. na rukávníku nebo hříbku na štepování ponožek, případně na koleni, ale opatrně, ať si nepřišpendlíte stehno 😀
 • Nyní přichází na řadu samotné šití. Pokud použijete nitě stejné barvy jako jsou zašívané rifle, nikdo nepozná, že jsou opravované. Opatrně dáme rifle pod stroj a rovným stehem jezdíme dopředu, dozadu, dopředu, dozadu a pořád dokola, švy těsně vedle sebe, dokud není díra zašitá. Pozor! Je důležité šít po osnově, tzn. souběžně se svislými nitěmi.
 • Tak a je hotovo. Já jsem si takto zachránila hned patery rifle. A i když je zašití viditelné, díky místu není vůbec nic vidět při nošení.

Ať se dílo daří.

A pokud máte rifle již neopravitelné, tak se příště můžete těšit na návod, jak si ze starých riflí ušít kosmetickou taštičku.

Tento příspěvek má 4 komentářů

 1. Jana

  Super, díky za návod. Jsem nadšená Vaší prací. Tý faksimile už zachráním! 🌞

 2. Danka

  No já jsem se tomu bránila roky, protože jsem se bála, že opravu pokazím. Nakonec mě donutila situace a tak jsem se pustila díky vašemu návodu do záplatování. A povedlo se😊😉👍
  Nevím proč jsem se tak bála.🤦‍♀️🙂☺️

  A jak píšete, NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je opravdu najít tu správnou barvu nitě!!! Ulehčí to hodně práce a starostí👍😉
  Děkuji za návod😉

  1. Nikki

   Tak to jsem moc ráda, že návod posloužil 🙂

Napsat komentář